Apie absoliučiai nuostabius dalykus ir žinojimą žvelgiant į akis

Fb, spalio 27, 2017.

Panašu, jog pagaliau supratau, kodėl taip mėgstu žodį “absoliutus”: jis – ne iš studijų laikų (ir Absoliuto paieškų), jis – iš daug anksčiau – maždaug iš tada, kai gulėdama ant grindų su mama ir sese žiūrėdavome serialą “Absolutely Fabulous”.

Perskaičiau per savaitgalį visokių straipsnių apie šį kultinį britų kūrinį, kuriam dabar sukanka dvidešimt penkeri metai ir kuris, šiandienos politkorektiškame pasaulyje (kuriam priskiriu ir save, kind of), turbūt jau nebūtų įvykęs, ir supratau, apie ką jis buvo ir kodėl jis mums taip patiko: ne, jis nebuvo apie dviejų priklausomybių kupinų (alkoholis, narkotikai, mada) draugių gyvenimą – jis buvo apie dviejų draugių totalią priklausomybę viena kitai ir vienai nuo kitos ir apie žinojimą (apie save ir pasaulį), kuris gimsta tiesiog žvelgiant kitam į akis.

Dar įdomiau yra prisiminti mamos-dukros santykį tame pasaulyje: paauglė dukra auklėjo savo mamą, bet ne mama dukrą. Dukra buvo mamos moralinis veidrodis, mamos teisėja, gerų ir teisingų dalykų įsikūnijimas ir mamos neigimas viename. Dukros žvilgsnis šeimoje buvo viskas. Kuomet pagalvoju, dažnas pavyzdys ir mano gyvenime: viską suprantu (apie save ir pasaulį), kai žvelgiu į tas keturias rudas akis. Ir nors griežtai pasisakau už neatsiprašinėjantį hedonizmą ir noriu turėti pilną šaldytuvą putojančio vyno, vis tik, man darosi aišku, kad šiandien aš svaiginuosi kitais, bet ne mažiau nuostabiais, dalykais.

Video nuoroda: Dan Wootton.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: