Oh, Maxima…

Fb, vasario 17d., 2018.

Oh, Maxima…

Kad tu žinotum, kaip mane prajuokinai tą dieną, kai pasveikinai visą tautą su vasario 17-ąja! Man kone akys išsprogo, ir dar ilgai apie tai galvojau! Ar žinai, Maxima, kokia tai buvo diena? Tą dieną, prieš šimtą metų, Kaune moterys surengė protestą, kuriuo reikalavo būti įtrauktos į Lietuvos Tarybos sudėtį. Nes taip buvo susitarta, bet susitarimo niekas nepaisė. Ar ne su šio protesto diena tu mums norėjai pasveikinti, Maxima? Tik pagalvok, kaip būtų buvę puiku – jokių atsiprašymų, jokių “įsivėlė klaida” ir jokių “ypač gaila”! Negaila, Maxima, negaila ir viskas!

Ach, taip, Maxima, suprantu tave. Tu negalėjai to padaryti, nes dar esi labai kvailutė. Ar pameni aną pavasarį, Maxima? Kai sprogo pumpurai, o tu kūrei reklamą: jauna moteris, jos rusvi poilgiai plaukai, raudona palaidinė, šypsena, balti dantys, šiek tiek praverta burna – bet tik tiek, kad tilptų ridikėlis su žalia uodegėle. Ar atsimeni tai, Maxima? Ji buvo visur – ant langų, ant stogų ir fasadų, ant prasiveriančių durų – toks pavasaris, tokia gaiva! Bet kaip gerai tąkart buvai sugalvojusi! Negalėdavome su vaikais atsižiūrėti!

Ir šioji tavo reklama, kur apačioje, kokia puikuolė! Tu kvieti mėgautis kiekviena diena, turėti šimtus idėjų kaip gyvenimą paversti nuotykiu (jėė!), kaip panaudoti savo “vienas mintis” ir “kitas mintis” – o kas čia, Maxima? Nesvarbu. Tu žinai, kaip kasdieną padaryti šviesesne ir siūlai patirti tą nuostabų jausmą, kuris apima vos įžengus į tavo parduotuvę. Galvoju, kaip vis tik gera yra mokėti kurti stebuklus, žongliruoti keletu dalykų vienu metu ir semtis įkvėpimo iš “naujienų” prekių lentynos!

Maxima, turiu tau kai ką pasakyti. Pabandyk užsimerkti ir įsivaizduoti tokį dalyką: jei visų mūsų darbai būtų įvertinti pinigine verte, kaip atrodytų tavo reklama? Ar manai, kad moterys tuomet dirbtų tokius darbus? Ar dabar vis dar manai, kad tai nėra darbas, o tiesiog natūrali žmogaus, tiksliau tariant – moters, būsena? Ar ir toliau treniruosi mus būti puikiomis namų šeimininkėmis, dirbančiomis dvejomis pamainomis? Šimtas metų, Maxima, šimtas metų! Ar taip tu vis dar įsivaizduoji moters malonumą?

Artėja pavasaris, Maxima. Vėl sprogs pumpurai, ir aš lauksiu tavosios reklamos. Kaip ir visada lauksiu laiško, kviečiančio švęsti vasario 17-ąją.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: